EMTA TSD deklaratsioon

Aruanne esitatakse maksustamisperioodile järgneva kuu 10.-ks kuupäevaks.

Uue tulumaksu ja sotsiaalmaksu deklaratsiooni (TSD) saab lisada nupust “Lisa TSD” Seejärel tuleb avanevas aknas valida deklaratsiooni periood:

 Pilt on eemaldatud.Järgmisena avaneb eeltäidetud TSD deklaratsioon.

TSD deklaratsiooni kuvatakse andmed väljamakstud tasude järgi, näiteks septembri TSDsse, mille lisate oktoobris, kuvatakse andmed septembris tegelikult makstud tasude järgi (väljamaksetele peavad olema septembrikuusse lisatud tasumised pangast või kassast)

TSD deklaratsioonis on kinnitamata vaates näha kahte vahelehte: TSD deklaratsioon ja TSD aluseks olevad kanded.

„TSD deklaratsiooni“ vahelehel saab tutvuda deklaratsiooni kuvatavate andmetega.

“TSD aluseks olevad kanded” alt saab tutvuda kõikide TSD koostamise aluseks olevate kannetega.

Kui kõik andmed on korrektsed, tuleb deklaratsioonil vajutada nupule „Kinnita“ ning peale kinnitamist saab TSD EMTA keskkonda ära saata, vajutades “Edasta Maksuametile” nupule.

Juhul, kui isik on vormistatud tööle töölepinguga, kuid talle deklareeritavas kuus palka ei makstud, on võimalik väljamakse koostamisel vajutada nupule „Koosta kanne sotsiaalmaksu kuumääras“. Sellisel juhul kuvatakse töölepinguga töötavat isikut samuti deklaratsiooni ning tema pealt on arvestatud sotsiaalmaksu miinimummäära.

NB! E-arveldajast deklaratsiooni edastamine ei tähenda, et deklaratsioon on EMTAle esitatud! EMTAsse üleslaaditud deklaratsioon tuleb Maksu- ja Tolliameti keskkonnas ka eraldi kinnitada!