EMTA ettemaksukonto kanded

EMTA ettemaksukontol toimuvate tehingute kajastamiseks on loodud “EMTA ettemaksukonto kanded” leht, mis hõlbustab vastavate kannete loomist.

 Pilt on eemaldatud.

EMTA lehel olevate EMTA ettemaksukonto kannete kopeerimiseks tuleb e-maksuametisse sisse logida ning liikuda ettemaksukonto vahelehele („Nõuded ja kohustused“ > "Arvestus" > Menüü valikus "Ettemaksukontode väljavõtted"). Kuvatud tabel teha aktiivseks ning kopeerida ja kleepida e-arveldajas EMTA ettemaksukonto kannete juures olevasse lahtrisse ning vajutada „Laadi sisse ja kuva kanded“ või EMTA lehelt alla laadida CSV fail ja see e-arveldajas importida. (NB! Internet Explorer veebilehitsejas töötab ainult CSV faili laadimise võimalus)

Sisestatud andmete põhjal kuvatakse loodavate kannete eelvaade ja soovikorral luuakse uued puuduvad kanded. Kui andmete põhjal oli kanne juba varem loodud, siis uut kannet ei looda. Kui olemasolevate ja loodavate kannete vahel tekib summa erinevust, tuleb vana kanne esmalt käsitsi kustutada.

 

EMTA ettemaksukonto kanded luuakse siis, kui maksuameti leheküljel on ettemaksukontole tasutud summa jaotatud vastavate maksude vahel. See toimub harilikult päev-paar peale deklaratsioonide esitamise tähtaega, kui ettemaksukontole on kantud maksude summa.