Tegevuslubade ja majandustegevusteadete kinnitamine

Kui andmed on muudetud (linnukesed lisatud/eemaldatud) ja kontrollitud, saab aruande esitamisega jätkata. Kinnitusandmed edastatakse erinõudeid haldavatesse registritesse majandusaasta aruande esitamise ajal (vajutades nuppu “Esita aruanne registrile”).

Kui kinnitused saadetakse edukalt erinõuete registritesse, kuvatakse esitatud aruande vaates kinnituste saatmise aeg.

Erinõuete registrites märgitakse aruande esitamise kuupäevaks:

  • Kui kinnituste edastamisel erinõuete registritesse on tehnilisi probleeme, ei takistata majandusaasta aruande esitamist. Aruande vaade kuvatakse aga pärast aruande esitamist. Edastatud aruande vaates saab kasutaja andmete edastamise käsitsi taaskäivitada, vajutades nuppu "Saada kinnitused". Samuti taaskäivitab süsteem nädala jooksul mitu korda andme-edastusprotsessi. Kui kinnitust nädala jooksul ei saadeta, saadetakse aruande sidevahendis märgitud e-posti aadressile teade, mille puhul tuleb pöörduda konkreetset erinõuete registrit haldava asutuse poole.
  • Kinnitamise erinõuete registritesse edastamise edukust on võimalik igal ajal kontrollida esitatud aruande vaates. Selleks kliki "Esitatud majandusaasta aruanded" vaates plokis "Esitatavad aruanded" vastava aruanderea lõpus olevat linki "vaade".