Tegevuslubade ja majandustegevusteadete kinnitamine

Kui kinnitatavad andmed on muudetud (linnuksed lisatud/eemaldatud) ja üle kontrollitud, võib jätkata aruande esitamise protsessiga.  Kinnituse andmed edastatakse erinõudeid haldavatesse registritesse majandusaasta aruande esitamise hetkel (nupule „Esita aruanne registrile“ vajutamisel).

Kui kinnituste saatmine erinõuete registritesse õnnestub, siis esitatud aruande vaates kuvatakse kinnituste saatmise aeg.

Erinõuete registrites saab kinnitamise kuupäevaks aruande esitamise kuupäev:

Kui kinnituste edastamisel erinõuete registritesse  esineb tehnilisi probleeme, siis majandusaasta aruande esitamist ei takistata. Küll aga kuvatakse peale aruande esitamist esitatud aruande vaates sellekohane teave (vt järgnev joonis). Esitatud aruande vaates on kasutajal võimalik andmeedastust käsitsi uuesti käivitada vajutades nupul „Saada kinnitused“. Samuti käivitab süsteem andmeedastuse protsessi korduvalt uuesti nädala vältel. Kui nädala aja jooksul kinnituste saatmine jätkuvalt ebaõnnestub, saadetakse aruande sidevahenditesse märgitud e-posti aadressile sellekohane teavitus ning sellisel juhul tuleb pöörduda konkreetset erinõuete registrit haldava asutuse poole.

Kinnituste erinõuete registritesse edastamise õnnestumist on võimalik igal ajahetkel kontrollida esitatud aruande vaates. Selleks tuleb vaates „Esitatavad majandusaasta aruanded“ plokis „Esitatud aruanded“ klikkida vastava aruande rea lõpus lingil „vaata“