E-posti aadressi muutmine

Esmalt tuleb portaali sisse logida, vajutades paremal üleval nurgas nuppu Sisene.

Valige autentimise vahend – ID-kaart, Smart-ID või mobiil-ID ning logige süsteemi sisse

Pärast õnnestunud autentimist vajutage avalehel "Minu töölaud" nupule

a

 

Kui avanenud lehel kuvatakse teiega seotud juriidilist isikut nimekirjas, vajutage nimele. Seejärel näete juriidilise isiku lehte ja muutmiskande avaldusega alustamiseks tuleb vajutada nupule "Muuda andmeid"
 

a

 

Kui juriidilist isikut nimekirjas ei kuvata, kuid teil on õigused andmeid muuta, siis vajutage lehe vasakul, all ääres olevas osas lingile "Ettevõtja otsing". Seejärel saate sisestada asutuse nime või registrikoodi ning otsida.

a

Otsingu tulemuste hulgast tuleb valida soovitud asutus vajutades asutuse nimele ning kinnitada, et omate õigusi andmete muutmiseks.


 

Järgnevalt avaneb muutmiskande avalduse vorm, kus saate muuta soovitud andmeid.

E-posti aadressi saate muuta avalduses "Kontaktid" osas. 

Vajutades nupule "Muuda"

a

Sisestage "Sidevahendid" osas uus e-posti aadress ning salvestage. Uue e-posti aadressi salvestamisel saadetakse sellele e-postile kinnituskiri. E-posti korrektsuse kinnitamiseks ja edasiliikumiseks tuleb avada oma postkast ning vajutada saabunud kirjas olevale kinnituslingile.

 

Järgnevalt tuleb liikuda edasi "Avalduse kinnitamine" etappi ning allkirjastada avaldus. Kui juriidilisel isikul ei ole esindusõiguse erisusi, tuleb avaldus allkirjastada digitaalselt vähemalt ühe juhatuse liikme poolt. 

Selleks tuleb avalduse kinnitamise lehe allosas vajutada nupule "Allkirjasta".

 

a

 

Seejärel suunatakse teid allkirjastamise lehele, kus mõne hetke pärast küsitakse kasutajalt allkirjastamiseks PIN2 koodi.

.

 

Pärast koodi sisestamist allkirjastatakse dokument. Kui kõik vajalikud allkirjad on antud, liikuge edasi. 

Kui avalduses muudeti vaid e-posti aadressi, siis riigilõivu tasuda ei tule.

 

Avalduse esitamiseks vajutage järgmisel lehel nupule "Esita avaldus"

.

 

Pärast avalduse esitamist kuvatakse teile informatsiooni esitatud avalduse kohta ning ka menetluse tähtaega, mis kuupäevaks registripidaja avalduse üle vaatab ja registris muudatused teeb või juriidilist isikut avalduse täiendamise vajadusest informeerib. (Menetlustähtaja pikkus on avaldusest sõltuvalt reeglina 1-5 tööpäeva.)

Kui juba esitatud avaldust on vaja muuta, siis saate seda teha, kuni registripidaja on uuendused registrisse kandnud. Täpsemad juhised esitatud avalduse muutmiseks.