Kapitali sissemakse tegemine (OÜ)

Kui osaühing on algselt asutatud kohese sissemakseta, tuleb pärast osakapitali sissemaksmist e-äriregistri portaalis esitada avaldus osaühingu sissemakseta asutamise märke kustutamiseks.

Selleks tuleb siseneda e-äriregistri portaali Eesti ID-kaardi, Smart-ID või mobiil-IDga. Järgnevalt vajutage esilehel nupule "Minu töölaud" ning avaneval lehel vajutage osaühingu nimele. 

Järgnevalt vajutage nupule "Muuda andmeid"

 

 

Nüüd avaneb muutmiskande avalduse vorm, kus vasakmenüüst tuleb valida avalduse osa "Kapital". Ning seejärel vajutage nupule "Muuda".

-

 

 

Eemaldage märge ruudust "Asutatud sissemakset tegemata" ning salvestage muudatused

.

 

 

 

Järgnevalt tuleb liikuda edasi "Avalduse kinnitamine" etappi ning allkirjastada avaldus. Kui osaühingul ei ole esindusõiguse erisusi, tuleb avaldus allkirjastada digitaalselt vähemalt ühe juhatuse liikme poolt. 

Selleks tuleb avalduse kinnitamise lehe allosas vajutada nupule "Allkirjasta".

.

 

 

Seejärel suunatakse teid allkirjastamise lehele, kus mõne hetke pärast küsitakse kasutajalt allkirjastamiseks PIN2 koodi.

.

 

Pärast koodi sisestamist allkirjastatakse dokument. Kui kõik vajalikud allkirjad on antud, liikuge edasi. 

Seejärel tuleb tasuda riigilõiv 25 eurot. Riigilõivu tasumisel on võimalik valida, kas tasuda riigilõiv portaalis pangalingi kaudu või teha ülekanne väljaspool e-äriregistri portaali kasutades selleks etteantud makserekvisiite ning unikaalset viitenumbrit.

.

 

Pangalingi kaudu tehtud riigilõivu makse info jõuab süsteemi automaatselt. Väljaspool portaali tehtud riigilõivu laekumine võib jõuda viitega. Soovi korral saate teha märke "Esita avaldus pärast riigilõivu laekumist automaatselt", et süsteem riigilõivu makse kohalejõudmisel avalduse kohe ka registrile esitaks. 

Kui seda märget ei ole tehtud, tuleb pärast riigilõivu laekumist vajutada nupule "Esita avaldus"

.

 

Pärast avalduse esitamist kuvatakse teile informatsiooni esitatud avalduse kohta ning ka menetluse tähtaega, mis kuupäevaks registripidaja avalduse üle vaatab ja registris muudatused teeb või osaühingut avalduse täiendamise vajadusest informeerib.

Kui esitatud avaldust on vaja muuta, siis saate seda teha, kuni registripidaja on uuendused registrisse kandnud. Täpsemad juhised esitatud avalduse muutmiseks.