E-residendile

Üldinfoga e-residentsuse kohta saate tutvude e-Residentsuse portaalis (ingliskeelne portaal)

 

Sidumine olemasoleva juriidilise isikuga

Kui olete kantud juriidilise isiku registrikaardile sünniaja või välismaise isikukoodiga, siis Te ei näe e-residendi kaardi või Smart-IDga e-äriregistri portaali sisenedes juriidilist isikut enda töölaual seotud juriidiliste isikute nimekirjas.

Ligipääsu saamiseks peate juriidilise isiku andmetes muutma enda välismaise isikukoodi või sünniaja Eesti isikukoodiks. Isikukoodi andmete muutmiseks Äriregistris tuleb registriosakonnale esitada avaldus.

Avalduse saab allkirjastada juhatuse liige ise oma e-residendi kaardiga (või kasutades Smart-ID autentimist ja allkirjastamist)

Pärast e-äriregistrisse sisenemist valige menüüst "Minu töölaud".
Järgmisel lehel vasakmenüü alumises osas vajutage lingile „ettevõtja otsing“.

 

Leidke juriidiline isik registrikoodi või nime järgi:

 

a

Leitud tulemustes vajutage ärinime peale „Muuda andmeid“. Kinnitage oma valik.

 

a

Juhatuse liikme isikukoodi saab muuta osas "Isikud". Vajutage juhatuse liikme nime taga olevale nupule „Muuda“, valige isikukoodi riik Eesti, seejärel asendage sünniaeg/välisriigi isikukood Eesti isikukoodiga. Seejärel salvestage ja saate jätkata.

 

Osas „Dokumendid“ lisage digitaalselt allkirjastatud dokument, näiteks vabas vormis koostatud kiri sooviga asendada juhatuse liikme ja osaniku (ühes isikus) sünniaeg Eesti isikukoodiga. Dokumendi liigiks valige „Organi otsus“ ja liikuge seejärel edasi..

Kui muudatused on lisatud, saate avalduse kinnitamise etapis allkirjastada vajutades nuppu „Allkirjasta“.

Isikukoodi muutmine on riigilõivuvaba. Kui Teid siiski suunatakse maksma, saate teha valiku ja kinnitada: Toimingu eest ei tule riigilõivu tasuda.

Avaldus tuleb kindlasti registripidajale esitada vajutades nuppu „Esita avaldus“.

Vastavalt avaldusele ja juriidilise isiku liigile vaatab registripidaja avalduse üle ja teeb muudatused 1-5 tööpäevaga.