Juriidilise isiku andmete muutmine

Esmalt tuleb portaali sisse logida, vajutades paremal üleval nurgas nuppu Sisene.

Valige autentimise vahend – ID-kaart, Smart-ID või mobiil-ID ning logige süsteemi sisse

Pärast õnnestunud autentimist vajutage avalehel "Minu töölaud" nupule

a

 

Kui avanenud lehel kuvatakse teiega seotud juriidilist isikut nimekirjas, vajutage nimele. Seejärel näete juriidilise isiku lehte ja muutmiskande avaldusega alustamiseks tuleb vajutada nupule "Muuda andmeid"
 

a

 

Kui juriidilist isikut nimekirjas ei kuvata, kuid teil on õigused andmeid muuta, siis vajutage lehe vasakul, all ääres olevas osas lingile "Ettevõtja otsing". Seejärel saate sisestada asutuse nime või registrikoodi ning otsida.

a

Otsingu tulemuste hulgast tuleb valida soovitud asutus vajutades asutuse nimele ning kinnitada, et omate õigusi andmete muutmiseks.


 

Teile avaneb muutmiskande avalduse vorm, kus saate muuta soovitud andmeid. Dokumentide osas tuleb failina lisada avaldusega koos esitatavad lisadokumendid. Lisadokumendid peavad olema lisatud digitaalallkirjadega või valides paberkandjal dokumentide esitamine, esitatud pärast kandeavalduse tavamenetlusse saatmist originaalkujul registriosakonnale. 

Juhime tähelepanu, et lisatavad dokumendid on e-äriregistris avalikud ja tasuta kättesaadavad kõigile soovijatele. Protokolli asemel võib esitada protokolli väljavõtte, millesse on kantud ainult avalduse aluseks olev otsus.

  • Allkirjastamise etapis annavad kandega seotud isikud avaldusele digitaalallkirjad. Juhul kui ühele kandeavaldusele soovivad allkirja anda mitu isikut, siis iga allkirjastaja peab portaali sisenema enda ID-kaardiga. Avalehel saab valida "Minu töölaud" ning avanenud lehel valida vastava juriidilise isiku, vajutada tema nimel ning seejärel valida vaheleht "Avaldused", kus on näha selle juriidilise isikuga seotud avaldused. Avage avaldus ning allkirjastage.
     
  • Järgnevalt on võimalik pangalingi abil üle kanda riigilõiv. Avalduses on kirjas ka riigilõivu summa.
  • Kui teete makse pangakontoris või mõnes teises pangas, mitte portaali poolt pakutavate pangalinkide kaudu, siis vajalikud makse rekvisiidid leiate lehekülje all osas vastava lingi alt. Viimasel juhul tuleb registriosakonnale juurde esitada koopia maksekorraldusest.
    NB! Avaldust on kõige kiiremini võimalik esitada, kui tasute riigilõivu portaalis pangalingi kaudu. Väljaspool portaali tehtud makse korral tuleb esitamisega oodata seni, kuni riigilõiv on laekunud.
  • Kui riigilõiv on tasutud, on võimalik avaldus registrile esitada.
  • Esitatud avalduse menetlemise aeg on 1-5 tööpäeva. Kestvus oleneb ka sellest, kuidas esitasite lisadokumendid ning tasusite riigilõivu. Juhul kui kandeavalduses või lisadokumentides esineb puuduseid, saadab registriosakond teavituse avalduses kirjas olnud e-posti aadressile. Ning avaldust on võimalik täiendada portaalis.

Kui soovite avalduse koostamist jätkata hiljem, salvestage esmalt tehtud muudatused ning uuesti portaali sisse logides leiate pooleliolevad kandeavaldused oma ühingu andmete juures põhilehe vahelehel "Avaldused". 

Kui muutmiskande avaldus on menetlusse saadetud või on saadud puuduste kõrvaldamise määrus, saab avaldust täiendada või parandada avades juba menetlusse saadetud avaldus ning vajutades nupule "Täiendan avaldust". Avanenud kandeavalduse parandamise vormil saab teha vajalikke muudatusi, allkirjastada ning seejärel saata parandustega avaldus menetlusse.
Paranduskande avaldust on võimalik koostada ja esitada seni, kuni eelnev muutmiskande avaldus on menetluses või sellele on tehtud puuduste kõrvaldamise määrus.