Lepingu sõlmimine

Lepingut on võimalik sõlmida nii eraisiku kui juriidilise isiku nimel. Eesti eraisiku või juriidilise isiku esindajana lepingu sõlmimiseks logige esmalt e-ärirregistri portaali sisse.

Lepingu sõlmimiseks valige ülamenüüst "Päringud" -> "Lepingu sõlmimine ja info". Sellelt lehelt saate tutvuda lepingulise kliendi võimalustega ning alustada lepingu sõlmimist vajutades nupule "Alusta lepingu loomist"

Kui olete sisseloginud ning seotud mõne juriidilise isikuga, saate järgnevas vaates valida juriidilise isiku kelle nimel leping sõlmida. Või teha valik, et soovite lepingut sõlmida teise juriidilise isiku või eraisiku nimel.

leping

Seejärel saate valida, milliseid teenuseid lepinguga tellida soovite. Võimalik on valida kas soovite tellida e-äriregistri; e-kinnistusraamatu ja Euroopa äriregistri teenuste kasutusõigust või ainult rekvisiitide XML teenuse kasutusõigust.

Riigiasutustele tasuta äriregistri ning kinnistusraamatu teenuseid on võimalik tellida vaid isikutel, kel on selleks seadusest tulenev alus.

leping

Valikute tegemise järgselt tuleb sisestada andmed lepingupartneri info ja kontaktide kohta.

NB! Hetkel on administraatorkasutajaks võimalik lisada vaid Eesti isikukoodiga isikut.

leping

Kui lepingu allkirjastab volitatud isik või välisriigi juriidilise isiku esindaja, laadige üles ka volitus või muu esindusõigust tõendav dokument.

Järgmises vaates saate lepingu andmed üle vaadata ning kinnitada nõustumist lepingu üldtingimustega.

Seejärel saate valida kas allkirjastate lepingutaotluse portaalis digitaalselt,

Kui digitaalse allkirjastamise võimalus puudub, saate valida "Laadi alla avaldus paberil" ning lepingu PDF kujul alla laadida, printida, allkirjastada ning saata RIKile tavapostiga aadressile Lubja 4, Tallinn 19081, Eesti.

leping

Digitaalse allkirjastamise järel saate andmed veel üle vaadata. Kui Eesti juriidilise isiku lepingutaotlust peab mitu isikut allkirjastama (nt esindusõiguse erisuste korral), siis saab teine juhatuse liige portaalis samuti sisse logida, valida menüüst "Päringud" - > "Lepingu sõlmimine ja info" -> vajutada nupule "Alusta lepingu sõlmimist" ning järgmises vaates leida nimekirjast allkirjastamisel olev lepingutaotlus, mille saab avada ning allkirjastada.

Kui kõik vajalikud allkirjad on antud, saate lepingutaotluse esitada. RIK vaatab taotluse üle 4 tööpäeva jooksul ning edastab info, kui leping on kinnitatud.

Administraatorkasutajale saadetakse info kasutajanime ja parooli kohta e-posti teel. 

Loe ka: Juhised administraatorkasutajale lepingu haldamiseks