Avalduse allkirjastamine

Kinnitamise etapis kuvatakse info seotud isikute kohta, kes saavad avaldust allkirjastada. Esmakande avalduse korral peavad allkirjastama kõik isikud. Muutmiskande puhul kõik uued lisatud isikud ning kui juriidilisel isikul pole esindusõiguse erisusi, siis peaks avalduse allkirjastama vähemalt üks varasem esindusõiguslik isik, avaldust ei pea allkirjastama isikud, keda avaldusega seotud isikute hulgast kustutatakse.
 

Soovi korral on võimalik saata allkirjastajatele otse portaalist teavituskiri, et neid teavitada allkirja ootavast avaldusest. Need isikud peavad süsteemi ID-kaardi või mobiil-ID'ga sisse logima, valima avalehelt "Minu ettevõtmised" ning seejärel vajutama seotud juriidilise isiku nimele ja järgneval lehel valima vahelehe "Avaldused" ning allkirjastatava avalduse avama.


Kui isikul varasem seos juriidilise isikuga puudus, siis tuleb valida avalehelt "Minu ettevõtmised" ning seejärel vaheleht "Minu avaldused", kus leiate allkirjastamisel oleva avalduse, mille saab avada vajutades juriidilise isiku nimele.

Allkirjastamise vaates on enda e-postile võimalik tellida teavitus, mis saadetakse siis, kui kõik nimekirjas olevad isikud on avalduse allkirjastanud.


allkiri
 

Enne allkirjastamist tutvuge kandeavalduse sisuga ning kui kõik on sobilik, vajutage "Allkirjastan". Pärast "Allkirjasta" nupule vajutamist suunatakse kasutaja allkirjastamise lehele, kus mõne hetke pärast küsitakse kasutajalt PIN2 koodi. Tulenevalt sellest, et PIN-2 sisestamise järel luuakse dokumendile digitaalallkiri, millest võivad allkirjastajale tuleneda õiguslikud kohustused, peab allkirjastaja olema veendunud, et on allkirjastatava info sisuga nõus. Kahtluse korral saab minna tagasi kandeavalduse koostamise etappi ja kontrollida dokumentide sisu.

 

Vajadusel on ka pärast allkirja andmist võimalik kandeavalduse koostamisse tagasi minna. Selleks tuleb esmalt vajutada nupule "Tagasi avaldust muutma", see nupuvajutus tühistab kõik antud digitaalallkirjad ning pärast avalduse andmete muutmist tuleb uuesti allkirjastada. 

Kui kõik nõutavad allkirjad on kandeavaldusele lisatud, saate liikuda edasi