5.12 Põhitegevusala sisestamine (MTÜ/SA)

MTÜ ja SA saavad põhitegevusala sisestada aruande põhivaates, vajutades viitele "Sisesta põhitegevusala"

Avaneval leheküljel tuleb sisestada antud perioodi tegevusalad.

Tegevusala lisamiseks saate sisestada EMTAK koodi või valida tegevusala klassifikaatorist. Klassifikaatori avamiseks vajutage lingile „Vali“. Järgnevalt avaneb uue aknana klassifikaator, mis sisaldab endas ka märksõna järgi otsingu võimalust. Sobiva tegevusala valimiseks vajutage viitele „[Vali]“.

Kui tegevusalasid, millega perioodil tegelenud olete, on rohkem kui üks, tuleb need tegevusalade lisamise osas sisestada ühekaupa. Esmalt valige üks ja salvestage, seejärel saate lisada järgnevaid.

MTÜ ja SA antud jaotuses müügitulu väärtusi sisestada ei saa.

Lisatud tegevusalade hulgast tuleb ise määrata põhitegevusala vajutades sisestatud tegevusalade loetelus vastava tegevusala juures lingile "Määra põhitegevusalaks". Põhitegevusalaks saab määrata ühe tegevusala.

Põhitegevusala sisestamine ja määramine on kohustuslik kõigil MTÜ-del ja SA-del välja arvatud juhul kui ühing on registrisse kantud järgneva (ala)liigina: ametiühingud, korteriühistu, erakond, usuline ühendus, usuühing, maaparandusühistu, tarbijaühendus või kohaliku omavalitsuse üksuste liitude seaduses nimetatud liit.