Vastuväite esitamine

Seoses 1. septembril 2023 jõustunud seadusemuudatusega toodi osaühingute osanikud ja hooneühistu liikmete nimekirjad juriidilise isiku registrikaardile. Loe rohkem.

Kuni 31. augustini 2024 on võimalik registripidajale esitada vastuväiteid nende andmete õigsuse kohta.

Vastuväite saab esitada osaühinguga seotud isik. Selleks tuleb siseneda e-äriregistri portaali Eesti ID-kaardi, Smart-ID või mobiil-IDga. Järgnevalt vajutage esilehel nupule "Minu töölaud" ning avaneval lehel vajutage osaühingu nimele. 

Seejärel tuleb vajutada vasakmenüüs olevale nupule "Esita vastuväide" .

1

 

Seejärel tuleb kinnitada, et soovite tegevust jätkata, vajutades avaneva küsimuse juures nupule "Jah".

 

Kui juriidilist isikut nimekirjas ei kuvata, kuid teil on õigused andmeid muuta, siis vajutage lehe vasakul, all ääres olevas osas lingile "Ettevõtja otsing". Seejärel saate sisestada asutuse nime või registrikoodi ning otsida.

a

Otsingu tulemuste hulgast tuleb valida soovitud asutus vajutades asutuse nimele ning kinnitada, et omate õigusi vastuväite esitamiseks. Avaneval lehel vajutage nupule "Esita vastuväide"

 

Vastuväite koostamise vormil tuleb täita kõik nõutud andmed:

  • vastuväite esitaja e-posti aadress
  • valida linnukesega osanik, kelle kohta vastuväide esitatakse 
  • täita ära vastuväite põhjendus

v

 

Kui andmed on lisatud vajutage "Salvesta". Sisestatud e-posti aadressile saadetakse kinnituskiri. Kiri tuleb postkastis avada ning saabunud kirjas vajutada kinnituslingile, et kinnitada e-posti aadressi korrektsust. Kui e-post on kinnitatud, tuleb vastuväite vormil vajutada nupule "Edasi".

Soovi korral saab dokumentide lisamise etapis vastuväitele lisada vajalikke dokumente. Seejärel liikuda "Edasi".

dokumendid

 

Pärast andmete sisestamist, tuleb vastuväide allkirjastada. 

Allkirjastada saab vaid Eesti ID-kaardi (sh e-residendi kaart), Smart-ID ja mobiil-IDga.

Enda e-postile on võimalik tellida teavitus, mis saadetakse siis, kui kõik nimetatud isikud on avalduse allkirjastanud.

Enne allkirjastamist kontrollige veel üle kandeavalduse sisu ning kui kõik on sobilik, vajutage "Allkirjastan". Pärast "Allkirjasta" nupule vajutamist suunatakse kasutaja allkirjastamise lehele, kus mõne hetke pärast küsitakse kasutajalt PIN2 koodi. Tulenevalt sellest, et PIN-2 sisestamise järel luuakse dokumendile digitaalallkiri, millest võivad allkirjastajale tuleneda õiguslikud kohustused, peab allkirjastaja olema veendunud, et on allkirjastatava info sisuga nõus. Kahtluse korral saab minna tagasi kandeavalduse koostamise etappi ja kontrollida dokumentide sisu.

 

Vajadusel on ka pärast allkirja andmist võimalik vastuväite koostamisse tagasi minna. Selleks tuleb esmalt vajutada nupule "Tagasi avaldust muutma", see nupuvajutus tühistab kõik antud digitaalallkirjad ning pärast avalduse andmete muutmist tuleb uuesti allkirjastada.

Vastuväite esitamisel riigilõivu ei nõuta. 

Viimase sammuna tuleb vajutada nuppu "Esita avaldus". Sellega edastatakse kõik andmed äriregistrile.