e-äriregistri avaandmed

Alates 1. oktoobrist 2022 on e-äriregistri andmetega võimalik tutvuda tasuta.

E-äriregistri avaandmete keskkond on loodud registriandmete suuremas mahus kasutamiseks digitaalselt või masinloetavas formaadis, mis võimaldab andmete rist- ja taaskasutamist. Seejuures on oluline välja tuua, et API (XML) teenused ja allalaaditavad andmekomplektid sisaldavad vaid äriregistri avalikke andmeid, mida on olnud võimalik vaadata ka varasemalt, kuid teenustasu eest.

Avaandmete faile saab igaüks avaandmete keskkonnas alla laadida. API teenuste kasutamiseks tuleb esmalt sõlmida e-äriregistri keskkonnas teenuste kasutamise leping. Kui soovite kasutada vaid e-ärireigstri API teenuseid saate lepingutaotluses teha vastava valiku. 

Kõigi Eestis registreeritud juriidiliste isikute andmetega saab jätkuvalt tutvuda e-äriregistri portaalis, andmete vaatamine on alates 1. oktoobrist 2022 tasuta.

Ainsana jääb teenustasu kehtima mittetulundusühingute avalike toimikute dokumentide eest, mis võivad sisaldada eriliiki isikuandmeid; samuti andmete puhul, mida päritakse Euroopa Äriregistrist (EBR).

Loe ka: e-äriregistri avaandmete korduma kippuvad küsimused

Täiendav info: e-äriregistri andmete avalikustamine ja indekseerimine