Juhatuse liikme andmete muutmine

Juhatuse liikme andmete muutmiseks peab juriidilise isiku esindusõiguslik isik Eesti ID kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID'ga logima sisse e-äriregistri portaali.
Seejärel tuleb liikuda edasi "Minu töölaud" vaatesse. 
 

töölaud

 

 

Endaga seotud juriidiliste isikute nimekirjas tuleb vajutada juriidilise isiku nimele.
 

minu töölaud

 

 

Kui juriidilist isikut nimekirjas ei kuvata, kuid teil on õigused andmeid muuta (näiteks olete valitud uueks juhatuse liikmeks), siis vajutage lehe paremal, all ääres olevas "Juriidilise isiku otsing" osas lingile "Otsi ettevõtjat". Seejärel saate sisestada asutuse nime või registrikoodi ning otsida.

otsi

Otsingu tulemuste hulgast tuleb valida soovitud asutus vajutades asutuse nimele ning kinnitada, et omate õigusi andmete muutmiseks.

 

 

Avaneval lehel tuleb vajutada nupule "Muuda andmeid"
 

muuda


 

Avalduse vormil saab liikuda "Isikud" osasse ning seejärel teha vajalikud muudatused näiteks uute isikute lisamise, vanade eemaldamise ning olemasolevate juhatuse liikmete andmete muutmise (sh volituse kuupäevade pikendamise).
 

o

 

Soovi korral saab sama avaldusega teha muudatusi ka teistes andmetes.

Järgnevalt tuleb "Dokumendid" osas lisada muudatuse aluseks olev dokument (nt Organi otsus). Dokumendi koostamiseks saate soovi korral kasutada näidismalle.
 

ds

 

 

Seejärel tuleb avaldus allkirjastada. Avalduse peavad allkirjastama kõik uued juhatuse liikmed. Juhatuse liikmete eemaldamisel vanad juhatuse liikmed allkirjastama ei pea.
 

l

 

Pärast allkirjastamist suunab süsteem tasuma riigilõivu (v.a juhul kui muudetud on ainult juhatuse liikmete volituste kuupäevi, mis on riigilõivuvaba toiming)

Lõpetuseks saab avalduse registrile esitada.