Likvideerimisavalduse koostamine

Juhime tähelepanu, et likvideerimiskande avalduse saab esitada e-äriregistri kaudu üksnes siis, kui kõigil avaldusega seotud isikutel (juhatuse liikmed ja likvideerijad) on digiallkirjastamise võimalus Eesti ID-kaardi (sh e-residendi kaart), Smart-ID või mobiil-ID-ga. Vastasel juhul tuleb likvideerimiskande avalduse esitamiseks pöörduda notari poole.

Likvideerimiskande avalduse saab esitada juriidilise isiku seadusjärgne esindaja e-äriregistri kaudu.

 1. Esmalt tuleb portaali sisse logida, vajutades paremal üleval nurgas nuppu „Sisene“.

1

 

 1. Pärast sisse logimist vajutage nupule "Minu töölaud".

2

 

 1. Avanenud lehel vajutage juriidilise isiku ärinime peale.

3

 

 1. Seejärel juriidilise isiku töölaua vaates tuleb lehe vasakul ääres vajutada nupule "Likvideeri juriidiline isik", misjärel suunatakse avalduse algataja likvideerimiskande avalduse koostamise etappi.

4

 

 1. „Kontaktid“ punkti juures kontrollige üle juriidilise isiku kontaktandmed ning vajadusel tehke muudatused.

5

 

 1. Seejärel liikuge edasi „Isikud“ punkti. Selles osas lisatakse likvideerija andmed (tavapäraselt nt endised juhatuse liikmed). Juriidilisel isikul peab olema sisestatud vähemalt üks likvideerija.

Likvideerija lisamiseks tuleb vajutada lingile „Lisa likvideerija“, seejärel sisestada likvideerija andmed ning muudatused salvestada.

6

 

 1. Kui likvideerija(te) andmed on sisestatud ning salvestatud, siis liikuge edasi „Otsus“ punkti juurde. Selles osas sisestatakse lõpetamise otsuse vastuvõtmise kuupäev.

Kuupäeva sisestamiseks tuleb vajutada nupule „Lisa“, seejärel valida kuupäev kalendrist või sisestada käsitsi ning muudatused salvestada.

7

 

 1. Seejärel liikuge edasi „Dokumendid“ punkti juurde. Selles osas tuleb lisada osanike otsus ja/või koosoleku protokoll ning muud lisadokumendid juriidilise isiku likvideerimise kohta. Dokumendi koostamiseks saate soovi korral kasutada näidismalle.

8

 

 1. Kui vajalikud dokumendid on avaldusele juurde lisatud, liikuge edasi „Avalduse kinnitamine“ punkti juurde. Selles osas tuleb avaldus allkirjastada. Likvideerimiskande avalduse peavad allkirjastama kõik juhatuse liikmed ja likvideerija(d).

Soovi korral on võimalik saata avaldusega seotud isikutele otse portaalist teavituskiri, et neid teavitada allkirja ootavast avaldusest. Vajutades e-posti teel saadud teavituses olevale lingile suunatakse kasutaja sisse logima ja seejärel otse avalduse allkirjastamise etappi.

Digiallkirja lisamiseks tuleb veebilehe allosas vajutada nupule „Allkirjasta“.

9

 

 1. Kui kõik nõutavad allkirjad on kandeavaldusele lisatud, saate liikuda edasi riigilõivu tasumise etappi. Selleks tuleb veebilehe allosas vajutada nupule „Edasi“.

Riigilõivu on võimalik tasuda kas portaalis pangalingi kaudu, krediitkaardiga või portaaliväliselt. Võimalik on määrata, et riigilõivu laekudes esitatakse avaldus automaatselt registrile, tehes märke vastavasse valikusse.

Pangalingi kaudu või krediitkaardiga maksmisel tuleb vajutada vastava logo peale.

Kui sobivat panka nimekirjas pole või soovite makse teha portaaliväliselt, saate tutvuda vajalike makserekvisiitide ning unikaalse viitenumbriga, vajutades „Riigilõivu pangakontoris või internetipangas“.

Juhime tähelepanu, et portaalivälise makse tegemisel võib riigilõivu laekumise info jõuda e-äriregistri portaali viivitusega, pärast mida saate esitada avalduse registrile. Kui makse laekumise info ei ole jõudnud portaali paari päeva jooksul, palume ühendust võtta klienditoega (info@rik.ee), saates meile lisainfo ja maksekorralduse koopia.

10

 

 1. Kui te pole valinud avalduse automaatesitamist, siis viimase sammuna pärast riigilõivu tasumist tuleb vajutada „Edasi“ ja siis "Esita avaldus" nupule. Sellega edastatakse kõik andmed registripidajale, kes avaldusi menetleb ning kandeid teeb. Avaldus vaadatakse läbi viie tööpäeva jooksul.

11