Avalduse allkirjastamine

Kinnitamise etapis kuvatakse info seotud isikute kohta, kes saavad avaldust allkirjastada. Esmakande avalduse korral peavad allkirjastama kõik isikud. Muutmiskande puhul kõik uued lisatud isikud ning kui juriidilisel isikul pole esindusõiguse erisusi, siis peaks avalduse allkirjastama vähemalt üks varasem esindusõiguslik isik, avaldust ei pea allkirjastama isikud, keda avaldusega seotud isikute hulgast kustutatakse.
 

Soovi korral on võimalik saata allkirjastajatele otse portaalist teavituskiri, et neid teavitada allkirja ootavast avaldusest. Need isikud saavad pärast teavituskirjas olevale avalduse lingile vajutamist portaalis ID-kaardi, Smart-ID või mobiil-ID'ga sisse logida ning seejärel avalduse allkirjastada.


Kui isikul varasem seos juriidilise isikuga puudus, siis tuleb valida avalehelt "Minu töölaud" ning seejärel vasakmenüüst "Muud avaldused", kus leiate allkirjastamisel oleva avalduse, mille saab avada vajutades juriidilise isiku nimele.

Kui vajalikul isikul (nt nõukogu liige) avaldusele juurdepääsu ei teki, peab juhatuse liige lisama isikule juurdepääsu, juhiseid juurdepääsu lisamiseks
 

Allkirjastamise vaates on enda e-postile võimalik tellida teavitus, mis saadetakse siis, kui kõik nimekirjas olevad isikud on avalduse allkirjastanud.


allkiri
 

Enne allkirjastamist tutvuge kandeavalduse sisuga ning kui kõik on sobilik, vajutage "Allkirjastan". Pärast "Allkirjasta" nupule vajutamist suunatakse kasutaja allkirjastamise lehele, kus mõne hetke pärast küsitakse kasutajalt PIN2 koodi. Tulenevalt sellest, et PIN2 sisestamise järel luuakse dokumendile digitaalallkiri, millest võivad allkirjastajale tuleneda õiguslikud kohustused, peab allkirjastaja olema veendunud, et on allkirjastatava info sisuga nõus. Kahtluse korral saab minna tagasi kandeavalduse koostamise etappi ja kontrollida dokumentide sisu.

 

ID-kaardiga allkirjastamise probleemide korral soovitame kontrollida, et arvutis oleks lubatud web eID laienduse kasutamine. Täpsemat info selle kohta ID kaardi abi lehel.

 

Vajadusel on ka pärast allkirja andmist võimalik kandeavalduse koostamisse tagasi minna. Selleks tuleb esmalt vajutada nupule "Tagasi avaldust muutma", see nupuvajutus tühistab kõik antud digitaalallkirjad ning pärast avalduse andmete muutmist tuleb uuesti allkirjastada. 

NB! Palun veenduge, et kõik vajalikud allkirjad on kandeavaldusele lisatud, enne kui liigute edasi avalduse järgmisesse etappi.
Kõikide avalduse liikide korral ei ole portaalil võimalik automaatselt kontrollida, kes avalduse allkirjastama peavad.