Kontaktisiku tähtaja lisamine

Alates 1. veebruarist jõustunud seaduse alusel peavad juriidilised isikud, kelle aadress asub välisriigis määrama hiljemalt 30.aprilliks 2023 kontaktisiku ja kontaktisiku tähtaja. 
Kui varasemalt on kontaktisik määratud, tuleb hiljemalt 30. aprilliks 2023 e-äriregistri kaudu esitada muutmiskande avaldus kontaktisiku tähtaja määramiseks. (Kui ühelgi juhatuse liikmel pole Eesti ID-kaarti sh e-residendi kaart, mobiil-ID või Smart-ID kasutamise võimalust, tuleb avalduse tegemiseks pöörduda notarisse)

Esmalt tuleb juriidilise isiku esindusõiguslikul isikul portaali sisse logida, vajutades paremal üleval nurgas nuppu Sisene.

Valige autentimise vahend – ID-kaart, Smart-ID või mobiil-ID ning logige süsteemi sisse

Pärast õnnestunud autentimist vajutage avalehel "Minu töölaud" nupule

a

 


Kui avanenud lehel kuvatakse teiega seotud juriidilist isikut nimekirjas, vajutage nimele. Seejärel näete juriidilise isiku lehte ja muutmiskande avaldusega alustamiseks tuleb vajutada nupule "Muuda andmeid"
 

a

 

 Kui juriidilist isikut nimekirjas ei kuvata, kuid teil on õigused andmeid muuta, siis vajutage lehe vasakul, all ääres olevas osas lingile "Ettevõtja otsing". Seejärel saate sisestada asutuse nime või registrikoodi ning otsida.

a

Otsingu tulemuste hulgast tuleb valida soovitud asutus vajutades asutuse nimele ning kinnitada, et omate õigusi andmete muutmiseks.


 

Teile avaneb muutmiskande avalduse vorm, kus saate "Isikud" osas lisada kontaktisiku andmete juurde tähtaja. Esmalt vajutage kontaktisiku juures nupule "Muuda". (Kui eelnevalt kontaktisikut pole määratud, saab seda teha vajutades lingile "Lisa kontaktisik")

a
 

Seejärel sisestage avanenud vormil kontaktisiku tähtaeg.

a

 

Avaldusele tuleb lisada ka kontaktisiku nõusolek, kas "dokumentide" osas kontaktisiku poolt digitaalselt allkirjastatud failina, faili-liigiks "Kontaktisiku nõusolek"
Kui dokumendina nõusolekut pole lisatud, peab "Allkirjastamise" etapis kontaktisik kogu kandeavalduse e-äriregistri portaalis digitaalselt allkirjastama.

Edasi tuleb liikuda allkirjastamise etappi, kus juriidilise isiku juhatuse liige peab avalduse allkirjastama. Kui avaldusele pole lisatud dokumendina kontaktisiku nõusolekut, peab allkirjastama ka kontaktisik. Allkirjastamiseks tuleb vajutada nupule "Allkirjasta". Allkirjastada saab vaid Eesti autentimisvahendiga - ID kaart (sh e-residendi kaart), Smart-ID, mobiil-ID

a

 

Kui kõik vajalikud isikud on avalduse allkirjastanud, liikuge edasi avalduse esitamise etappi ning esitage avaldus registrile
a

 

Kui avalduses on lisatud või muudetud vaid kontaktisiku tähtaega, siis riigilõivu tasuda ei tule.
Kui aga lisatakse uus kontaktisik, tuleb tasuda ka riigilõiv.

Kui kontaktisik on eelnevalt määratud, aga kontaktisiku tähtaega 30.aprilliks 2023 ei lisata, siis kontaktisik kustutakse automaatselt juriidilise isiku andmetest.
Kontaktisiku info kustutakse tulevikus automaatselt ka juhul, kui tähtaeg on möödunud. Kui kontaktisik on kustutatud, tuleb uue kontaktisiku määramisel (ka juhul kui tegu on sama isikuga) tasuda riigilõiv andmete muutmiseks.

Kui juriidilisel isikul on kontaktisiku määramise kohustus (aadress välisriigis), võib registripidaja kontaktisiku puudumisel alustada menetlust juriidilise isiku trahvimiseks või kustutamiseks.