EMTA ettemaksukonto kanded

EMTA ettemaksukontol toimuvate tehingute kajastamiseks on loodud “EMTA ettemaksukonto kanded” leht, mis hõlbustab vastavate kannete loomist.

 Pilt on eemaldatud.

EMTA lehel olevate EMTA ettemaksukonto kannete kopeerimiseks tuleb e-maksuametisse sisse logida ning liikuda vahelehele „Nõuded ja kohustused“, seal valida EM konto toimingute otsing, valida sobiv periood ning vajutada „Otsi“. Kuvatud tabel tuleb teha aktiivseks ning kopeerida ja kleepida e-arveldajas EMTA ettemaksukonto kannete juures olevasse lahtrisse ning vajutada „Lae sisse ja kuva kanded“.

 Eelvaatest saab soovi korral luua uued kanded. Kui antud konto ja kuupäevaga kanne on varem olemas, siis uut kannet ei looda. Kui tekib olemasolevate ja loodavate kannete vahel summa erinevus, siis tuleb esmalt olemasolev kanne käsitsi kustutada menüüvaliku Raamatupidamine > Kanded alt.

EMTA ettemaksukonto kanded luuakse siis, kui maksuameti leheküljel on ettemaksukontole tasutud summa jaotatud vastavate maksude vahel. See toimub harilikult päev-paar peale deklaratsioonide esitamise tähtaega, kui ettemaksukontole on kantud maksude summa.